Водії та велосипедисти: як не заважати один одному

Поради водіям

Неприязнь між водіями автомобілів та велосипедистами, напевно, існувала завжди, з моменту їхньої одночасної появи на проїжджій частині. Хто ж це така людина на велосипеді, за що її можна притягнути до відповідальності?

Згідно з чинним законодавством, велосипед є транспортним засобом не менше, ніж з двома колесами, з можливою наявністю електродвигуна з потужністю не більше 0,25 кВт. Якщо потужність двигуна буде вищою, то ТС із повним правом може називатися мопедом.

Якщо людина пересувається на роликах, самокаті чи веде велосипед за кермо, а не їде на ньому, то він уже вважається пішоходом.

Чи можуть велосипедисти пересуватися автомобільними дорогами
Це одне з головних питань, яке хвилює більшість водіїв. Так, велосипедисти можуть їхати трасами нарівні з машинами. У ПДР зафіксовано, що вони повинні пересуватися лише праворуч дороги за відсутності спеціально обладнаних доріжок для їх пересування або руху пішоходів, або якщо ними неможливо проїхати.

При цьому велосипедист, що їде дорогою з автомобільним рухом, має всі права, так само, як і будь-який водій автомобіля на цій дорозі. Наприклад, якщо він рухається головною дорогою, то автомобіль, що виїжджає з другорядної, зобов’язаний поступитися йому правом проїхати першим. Вони мають право їхати колонами у два велосипеди, якщо його габаритна ширина не більше 75 сантиметрів.

По можливості всі велосипедисти старше 14 років зобов’язані їхати спеціально обладнаними доріжками, але не дорогою з автомобільним рухом. А якщо людині менше 14 років, то вона взагалі не має права виїжджати на дорогу або навіть узбіччя проїжджої частини.

Які дії заборонені для велосипедистів
Повний перелік всього забороненого зафіксовано у ПДР. Найбільш важливими вважаються дії, що стосуються всіх пересування людей на двоколісному транспорті автомобільними дорогами.

Насамперед нікому не дозволено сідати за кермо велосипеда у стані сп’яніння, алкогольного чи наркотичного. Також правилами заборонено розмовляти стільниковим телефоном під час їзди, якщо немає спеціальних технічних пристроїв для забезпечення безпеки. Якщо ці правила порушені, то людину можна притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу. Слід зазначити, що для водіїв автомобілів суми штрафів значно вищі, ніж для велосипедистів.
На всіх автомагістралях їзда на велосипедах категорично заборонена, а також трасами, зазначеними знаком 5.3 «Дорога для автомобілів».
Люди на велосипедах не можуть звернути ліворуч або розвернутися, де прокладено трамвайні колії, якщо смуг руху в один бік більше, ніж одна. Перетин проїзної частини пішохідними переходами велосипедистам заборонено. Але в них є одна незаперечна перевага: завжди можна зійти зі свого залізного коня, перетворившись на якийсь час на звичайного пішохода, і піти туди, куди потрібно.
Для любителів їзди на «залізному коні» існує і свій знак заборони, яка так і називається «Рух на велосипедах заборонено», а також горезвісна «цегла» та звичайна «Рух заборонено».

Грошові стягнення
Адміністративний кодекс РФ суворо визначає всі можливі фінансові покарання для порушників на велосипедах. Так, розмір адміністративних штрафів нижче, ніж для автомобілістів, і становить 800 рублів.

Усіх автомобілістів закликаємо бути уважними на дорогах, з належною повагою ставитись до велосипедистів, щоб не потрапити до ДТП. Навчитися грамотно та впевнено водити можна у нашій прогресивній автошколі.